29 באפריל 2014

HAIR STYLE # 2


שינויי מזג האויר הביאו אותי להתנסות בכמה וכמה מוצרים התורמים לרכות השיער ועיצובו, שכן עונת המעבר אכזרית אל שערי. יש לי שיער דליל, ויבש מאוד, תוסיפו על כך את הצביעה לגוון בהיר וחמצן. אספתי אותם והתיישבתי לכתוב.JHON FRIEDA - FRIZ-EAZE

מותג ג'ון פרידה, ותיק בארץ אך חדש אצלי על המדף, מציע לעונת הקיץ, מוצרי טיפוח לעיצוב השיער:


HAIR SERUM

הסרום לשיער רגיל עד יבש, מגיע באריזה כה נוחה, משאבה עם פטנט נעילה, המאפשר נשיאה בתיק, לאימון, לבריכה ועוד. לי שיער יבש מטבעו, ליורשת הבייביליס דורש איזון ויורש העצר כמוני שיערו יבש. השותף בורך בשיער רגיל וכך נשאר לנו יותר :). מרכך ומחזק את השיער, ובמיוחד לשיער עם נטיה לחשמל סטטי, שיער שעבר טיפולים כימיים (צבע גוונים) ושיער שרגיש לשינויי מזג האויר, כך דבר היצרן. לצערי שערי עונה לכל אלה, מגיל צעיר אני צובעת אותו ולגוון בהיר, משמע חמצן בריכוז גבוה יחסית, מטבעו הוא דליל ויבש. הסרום הזה הוא קסם. על שיער לח, מטה את הראש קדימה ומטה ומורחת/מעסה מהקצוות ועד השורש. השיער מקבל חיות, בוהק אך לא מבריק. שני יתרונות: לא שומני/מבריק וחסכוני עד מאוד. היורשת התפעלה מהמוצר ומייד הוזהרה שלא להחרים לתיק האישי, היות והשם נשק סודי ניתן כבר ע"י החברה למוצר אחר בפוסט הבא, לסרום המצויין, שמכיל משי, אולוורה, ויטמין E ועוד, נתתי את התואר "מוצר כוכב" של הסדרה. 


SECRET WEPON

קרם סיום לעיצוב שיער,  מגיע בשפופרת עם מכסה פטנט לפתיחה נוחה ביד אחת. מיועד לשימוש על שיער יבש. כשמו כן הוא - לסיום עיצוב השיער. לטיפוח מול קצוות מפוצלים, תלתלים פרועים ושיער נפוח, להזנת השערה והחזרת הברק טבעי. מכיל מסנני קרינה! כך דבר היצרן. בעלות שיער חלק תהננה ממנו לא פחות.עם הנשק הסודי התחלתי ביחסי גישוש זהירים, שהתפתחו לידידות שסופה אהבה גדולה ובשלו גם התעכבתי בהעלאת הסקירה, שכן במקרה זה, רק אני שפן הנסיונות, קצוות יש, תלתלים יש ובשל מזג האויר ההפכפך גם נפח מיותר וחשמל סטאטי שלא לדבר על תלתלים סוררים. למה גישוש? אני די מקובעת עם שיערי, חופפת אחת לכמה ימים, בכל בוקר מרטיבה אותו ומספיגה במגבת ואז מניחה קרם ללא שטיפה, על שיער לח. מצד שני בהתלהבותי מהסרום רציתי גם אותו לעצמי. יצא שבחופשת הפסח יצאתי ושבתי לפעמים פעמיים ושלוש הביתה באותו היום, וכשלא מתחשק להרטיב שיער שוב ושוב מה עושים? שולפים את ה"נשק הסודי" אז עכשיו גיליתי לכן את הסוד. נהדר! מעט קרם עם ריח נעים על הידיים, לשתי בעדינות את השיער, במיוחד במרום הקרקפת ובפוני על תלתליו הסוררים, השיער קיבל חיות וברק חי, את השאריות ליטפתי אל השיער מלמעלה ועד הקצוות, מוכנה ליציאה כמו חדשה. היורשת ראתה כי טוב ניסתה ואהבה. בפעם הבאה שאוזמן לחתונה על החוף, אביא איתי נשק ;) אם במילים אחרות, קרם סיום נכון בהחלט כשם עברי למוצר, אני אקרא לו הנשק שלי.


INTENSE CONDITIONER

מסיכת לחות בדקה, מגיעה בשפופרת עם מכסה פטנט לפתיחה נוחה ביד אחת, לשיער יבש ופגום. מסיכה במרקם ג'ל המלחחת שיער יבש ובעל חשמל סטטי, מכילה חומרי לחות ואלוורה לשימוש יומיומי - פועלת בתוך דקה אחת בלבד! כך דבר היצרן.


מסיכת לחות הפועלת תוך דקה - חלומה של כל אישה, ובמיוחד של אוהבת קיצורי דרך כמוני. אולם לחפוף יום יום איני יכולה/רוצה כלל. לוקח לו יום אחד להתעצב לשיערי והוא הכי יפה רגע לפני חפיפה. כך יצא שהעברתי את הקונדישינר/מסיכה לחברה שחופפת בבוקרו של כל יום, (היא קמה מוקדם, מאוד מוקדם לשם כך). שיערה מושלם, לא מתולתל אך גלי, די ארוך. תרצה רק לחפוף - גלי, תייבש מעט תוך סירוק במברשת - מראה חלק. וכך פסקה הנסיינית שלי:
לא מחליף צורך במסיכת הזנה הגונה פעם בשבוע, אך מחייה את השיער ומותיר אותו רך כמו משי. מספיקה דקה שבבוקרו של יום זה בונוס נחמד. לעניין החשמל הסטטי - עושה פלאים.

את מוצרי ג'ון פרידה תוכלנה למצוא בסניפי רשת סופר פארם ורשת ניו פארם ברחבי הארץ

סרום בתכולה 50 מ"ל במחיר 100 שקלים
קרם סיום בתכולה 113 מ"ל במחיר 76 שקלים
מסיכת לחות 1 דקה - תכולה 170 מ"ל במחיר 65 שקלים
ELVIVE SMOOTH INTENSE -L'OREAL PARIS 

מסיכה היא חלק קבוע וחשוב בטיפוח השיער. השיער שלי מתולתל, בין חפיפה לחפיפה איני מסרקת אותו ולעיתים קרובות מעבר ליובש, נוצרים בו קשרים. בתקופה זו של עונות השנה ישנה גם נשירה, לא נוראית אך בהחלט מתסכלת. 
SMOOTH INTENSE  המכילה שמן ארגן וסרום פרוטאין משי, נועדה להזנה עבור שיער יבש וגלי. להענקת גמישות רכות וברק טבעי, כך דבר היצרן.


האריזה בכתום שמודיע שהקיץ הגיע. הריח "ריח של חופש" אם תבנה את כוונתי, ריח של ים, חוף, קרם שיזוף, הכל ביחד לאחר חפיפה כפולה בשמפו, אני סוחטת בעדינות רבה את שערי מעודפי המים, מעסה לתוכו כמות כשל אגוז פקאן נאמר, לא צריך יותר, לשיער קצר פחות כמובן. מעסה לתוך השיער מהקצוות מעלה, פחות בשורשים, הוראות יצרן להניח 1-2 דקות, אני משאירה יותר, אח"כ פותחת את הקשרים אם ישנם באצבעות ושוטפת היטב. השיער נטול קשרים רך ומשיי.

את המסיכה בתכולה של 300 מ"ל במחיר 40.5 שקלים תוכלנה למצוא ברשתות ובפארמים.NATURAL FURMOLA - AQUA NUTRITION

לחות על בסיס מים לשיער צבוע, מעצימה את הברק ומעניקה לו גמישות בעזרת תמצית צמחים ובה רוזמרין, קמומיל ועוד. השיער רך ונעים למגע. כך דבר היצרן.לאחר חפיפה תמיד אניח על שערי לחות ללא שטיפה. לחות יעודית לשיער צבוע זה מקדם התחלה מצויין, אך בהתחשב במילה קלילה, הוא יתאים לבעלות שיער בריא יותר משלי, הלחות קלילה על השיער ומשיית למגע.  שערי היבש דורש כמות גדולה של לחות, בשל היותה על בסיס מים אין זה מכביד על השיער, אך יש בסדרה גם לחויות לשיער רגיל, לשיער מתולתל ולשיער יבש, נשמע לי שהשתיים האחרונות נשמעות מבטיחות. לשיער צבוע אך בריא הצלחה!


NATURAL FURMOLA - MOUSSE - מוס לקיבוע תלתלים

אחרי התנסות מוצלחת ומפתיעה עם מוס לבניית תלתלים מבית נטורל פורמולה, אשר סקרתי כאן, הסתקרנתי להבדלים לעומת מוס לקיבוע. מכריזה: מתולתלות יש לנו מוס משלנו. מוס לשיער מתולתל, יבש ומתפרע. מתפרע זה עניין יחסי, שכן יש לי תלתלים רכים, ומזג האויר והחשמל הסטאטי הם שפורעים בהם (וגם כשאני מאחרת לקצץ בקצוות השרופים).
מוס לעיצוב, מועשר בתמצית חמניות, חוחובה ופרוטאין משי, ללחות, רכות ותלתלים מושלמים. כך דבר היצרן.מיכל מתכת ארוך, שלא נכנס למדפי הארונות. ניחוח נהדר, שלצערי לא נשאר על השיער. בשונה מאחיו לא צריך להתאמץ, הוא רק מחמיא לתלתלים הטבעיים. לנער את המיכל ועל שיער לח לעסות בעדינות פנימה, אפשר לתפוח מעט עם האצבעות, השיער מתקבל רך, עם ברק חי רך ולא נוקשה כפי שזכרתי מהמוסים של פעם. יאמר לזכותה של החברה, כי המחירים ידידותיים ויש מבצעים, כך קל לגוון במוצרים שונים.

את המוס במחיר 28 שקלים תוכלנה למצוא להשיג ברשתות ובפארמים.

@ כמו בטיפוח גם כאן יש לי הרושם שהגיוון במוצרים מייטיב עם שיערי, כדאי להתאים למצבו, לשינוי מזג האויר ולתחושה מול המראה, היא לא משקרת ;)

ואתן, יש לכן מוצר מועדף לשיער בעונת הקיץ? שתפו*המוצרים התקבלו לסקירה

5 תגובות:

 1. התחברתי לקרם הלחות מכיוון שהוא על בסיס מים, למרות שהייתי מעדיפה אותו מבושם פחות. את שאר המוצרים לא הכרתי, מעניין!

  השבמחק
 2. יש פה כמה דברים שלא הכרתי ואשמח לנסות. תודה!

  השבמחק
 3. למעט הסרום של גון פרידה שהתלתלים שלי לא התרגשו ממנו בכלל, כל המוצרים שלו טובים. הקרם של נטורל גם מעולה ולא בעל ריח כבד לשם שינוי. לוריאל מייבש לי את השיער.
  אני בתקופה האחרונה משתמשת עם הסרום של פארוק צ'י והקרם לשיער של נטורל או מוס של שוורצקופף.

  השבמחק
 4. כמו שאני תמיד אומרת בכל חברה יש לנו את המוצרים המסויימים שנאהב /יתאימו לנו. מזל שיש מגוון. לי זו התנסות ראשונה ואני ממש מרוצה.
  השיער שלי קל לתחזוק ולא דורש יותר מידי

  השבמחק
 5. מאד אהבתי, אני חושבת שמי שיש לה בעיה יותר קשה תהיה חייבת השתלת שיער בסוף..
  http://www.darlingbuds.co.il

  השבמחק