20 במאי 2011

Sun & Beauty
התכשיר הראשון שלי אל מול השמש היה...שמן אגוזים.

מרחנו ממנו בלי סוף - כדי להעמיק את השיזוף, כמה שיותר שזוף יותר טוב, נהגנו להיטגן בטן גב. שיזוף היה שיא היופי, חתיכיות וסמל הבריאות (את המחיר נשלם בהמשך,  שלב שלב)

חלפו עברו מספר שנים והחלנו להיות מודעים לנזקי השמש לעור לצד יתרונותיה.

מסנן ההגנה הראשון שלי לפנים היה: מגבת, הגוף ניצלה בבטן גב. הפנים מכוסות במגבת חוף , שמא ינזק עור הפנים.

עם המחקרים ברבות השנים, התוודענו להבדל בין סוגי "הקרניים", על טווח השעות שאינו מומלץ  לשהייה בשמש.   בפתיחת הפארמים בארץ השתדרגנו ועברנו ממגבת חוף למסנן קרינה

התחלתי ב LANCOME, שפופרת במתאר של קרם ידיים פשוט בדרגה 25 SPF. 

בתמונה: עיצוב חדש יותר משנה זו

בהמשך עברתי ל CLINIQUE ושם כבר רכשתי לי  את CITY BLOCK SPF 40 בשפופרת בצבע ירוק בית חולים.


הגיע היום ו"חטאי" העבר הרימו ראשם, על פני צצו כתמים חומים בהירים, מעין מראה של איפור שלא ניקו אותו. בתפוחי הלחיים ומעל הגבות. הכתם מעל השפתיים שהיה חלש וכמעט בלתי נראה - תוצאה של לקיחת גלולות הפך כהה (שפמפם צבע). מעט שנים של חטא לעומת שנים רבות של חזרה בתשובה ובכל זאת...

פניתי אל רופאת העור ששאלה אות יעל העבר ופסקה שהפיגמנטציה היא תוצאה של חטאי בגיל 18. המליצה מאוד על קרם הגנה לפנים של Ave'ne בדרגה +50 SPF במרקם תחליב (קיים גם בקרם) . יש למרוח פעמיים ביום לפני יציאה לשמש. הציעה שאחזור אליה בחורף לרקיחת משחה לטשטוש הכתמים. הקרם נמצא בפארמים במחלקת הטבע ( 50 מ"ל במחיר 149 ש"ח לפני הנחה, לעיתים יש 1+1 או השני בחצי מחיר)
מזה כמה שנים אני משתמשת בקרם זה, הוא נעים קל וחסכוני. המייקאפ נמרח עליו יפה ואחיד והוא נוח מאוד לנשיאה בתיק (הקצ' הוא למרוח שוב איפור מחודש בעת חזרה על מריחת מסנן קרינה בצהריים לפני יציאה).

כאוהדת מושבעת של הטיפוח של SHISEIDO שינית ממנהגי וקניתי את קרם ההגנה לפנים  (ולגוף)
 +50 להתנסות, שכן אני מאוד נהנית מהקרמים שלהם. ( 100 מ"ל 310 ש"ח לפני הנחה, אני שילמתי 99 במבצע)

הקרם מגיע הן בתחליב, מומלץ לעור מעורב ושמן:

תחליב הגנה +50 spf
והן במרקם קרם, לעור יבש ורגיל


הקרם נתן לי תחושה מעט כבדה ואילו התחליב מאוד נעים. בתחושה ראשונית נדמה כי המייקאפ יושב עליו פחות טוב. נראה כי צריך לחכות דקה או שתיים נוספות עד שיספג ורק אז להתאפר.

חשוב מאוד: לקרם הגנה יש אורך חיים, אם עברה שנה , מומלץ (אמנם לא רשמית ע"י המשווקים) לזרוק את הקרמים בני השנה ויותר ולרכוש חדשים, הקרם אינו מתקלקל אך הפעולה שלו פחות אפקטיבית.מידע על מוצרי הגנה נוספים הזמינים ברשתות תמצאו בפוסט הנפלא של ריסים ורסיסים. שיזוף בריא!

17 תגובות:

 1. תודה על הפוסט החשוב לקיץ הלוהט שלנו.

  נהנתי לקרוא ומאד מעניין אותי לנסות את קרם הגנה של Ave'ne. כרגע אני משתמשת בשל סבוקלם בדרגת SPF 20 - מעולה! אך היום חשוב לי למצוא אחד עם דרגה גבוהה יותר.

  שבת שלום יקירה ♥

  השבמחק
 2. אני משתמשת שנים בסיטי בלוק של קליניק 40SPF ומאוד מרוצה ממנו.
  בקרוב אפרט עליו בבלוג.
  הכתמים האלו שאת מדברת עליהם זה פיגמנטציה.
  השתמשת במשחה שהיא הציעה? אני סקפטית שתעזור...

  השבמחק
 3. מעיין את בטוחה שיש לך צורך ביותר מ 20? לאוון יש גם 20 ו30.

  היורשת בת 20 יש לה עור נהדר בהירה אך עם זאת משתזפת בקלות ורופאת העור המליצה לה להסתפק ב 20 SPF.
  אוון מוצר מוצלח, איכותי, לא זול אך חסכוני.

  השבמחק
 4. דנרה, השתמשתי שנים בסיטי בלוק, הוא היה בסדר, אוון מעולה, אני מורחת ומייד מתאפרת, אין סימני לובן.
  אכן פיגמנטציה, בתקווה שהתבדחת כי התכתבנו עלכך לא אחת...תודה על ההגהה, תיקנתי בפוסט.
  לא רק שלא השתמשתי, אלא אפילו לא חזרתי אליה לקחת מרשם. אני לא חובבת קוסמטיקאיות וגם לא טיפולים אגרסיביים לפנים. לא מתחייבת לעתיד אבל עד כה, הייתי בחיי פעמיים אצל קוסמטיקאית. הראשונה לפני נישואיה של אחותי (ז"ל) חברה לעבודה הגיע קורנת זוהרת ומאושרת לעבודה, לשארלתי נתנה לי את מספר הטלפון של הקוסמטיקאית שלה. מה עושה בת טיפשתשע עשרה. קובעת תור יומיים לפני החתונה, אכן טיפול נעים רק שלמחרת רמתי מנוקדת באדום. והקוסמטיקאית - נסעה לים המלח...ניגשתי לפרפורמריה השכונתית (הפארם התחילו 6-7 שנים אחרי)ומרחו אותי בשפכטל בגוון עורי של הלהנה רובינשטיין, מיכל בורדו לחיץ שהיום לדעתי מוצרי הבאזרים מעוצבים ממנו. התאהבתי, ראשית נראיתי מליון דולר בחתונה ( בלונדה 174 על 57 קילו מכוסים בחליפת מעצב מאיטליה בורוד זוהר, היו ימים) ושנית התחיל רומן שנמשך עד היום. (את מוצרי הלנה רובינשטיין ניתן ביב להשיג רק באפריל, הפסיקו להביאם ארצה אם כי קראתי שלאחרונה יש גישושים ליבאם שוב) עם המייקאפ. לימדתי את חברותי ואת אימותיהן את סודות המייקאפ והאיפור אבל זה כבר לנושא אחר.

  השניה ערב נישואי אבל הפעם לא הסכמתי לטיפולים אלא רק לטיפול פינוק בלבד!

  השבמחק
 5. שיזוף בריא? אני אומרת לא לשיזוף בכלל! חחחח
  הפתרון שלי הוא קרם לחות שהוא גם בעל מקדם הגנה. שנה שעברה בקיץ הייתי עם "אנטי איג'ינג" (מזל שאין דבר כזה..) של דר' פישר עם SPF45 ובנתיים אני עם דר' פישר הקליל יותר, ואללה לא זוכרת איך קוראים לו עם SPF33 שזה נראה לי די מספיק. אני עדיין לבנה כמו סיד אז כנראה שעושה את העבודה חחח
  מה שכן שכחת (וזה בסדר כי גם אני שוכחת..) זה לשים גם מקדם הגנה על הגוף. יש לי מקדם הגנה של דר' פישר גם כן בספריי - מעולה! הבולשת אמרה שיצא אחד כזה גם שקוף - עוד יותר טוב!
  ואגב, עם מוצרים שכאלה עם SPF הרבה פעמים כתוב שהם טובים לשנתיים.. אם זה נכון או לא נכון, אני אגיד לך אחרי שאשים את הספריי שרכשתי שנה שעברה ;)

  השבמחק
 6. בעבר בקיץ הייתי משתזפת המון. היה לי מאוד מחמיא ויפה אך הבנתי שזה לא יכול להימשך ולכן בשנים אחרונות אני כמעט ולא נחפשת לשמש בכוונה וגם אם כן אז תמיד עם מקדם הגנה.
  אני עכשיו מנסה בדיוק קרם פנים של לנקום עם SPF30. SO FAR SO GOOD

  השבמחק
 7. את סופר לבנה ולחות עם הגנה עדיף מלא לשים הגנה בכלל. אך כאשר שמים את שניהם באחד, הלחות פחות טובה כי יש סתירה בין המרכיבים (מצטטת מה שאני קוראת במגזינים ואני אוהבת כאלה).

  התמקדתי בהגנה לפנים כי זה מאוד משמעותי עבורי.

  רצוי וחשוב לשים מסנן גם לגוף במיוחד לזרועות וצואר שחשופים תדיר לשמש אבל זה כבר לפוסט אחר, שלא יצא ארוך מידי.

  אכן רשום על המסנן תאריך תפוגה, אך לאחר שנה מהפתיחה החומר פחות יעיל.

  שיזוף בריא - הרבה חושבים ששיזוף זה יפה, חתיכי וצעיר, מורחים קרם שיזוף עצמי (גם אני בינהם) והולכים למכוני שיזוף, שיזוף בהתזה ועוד - ולכן שיזוף בריא...

  השבמחק
 8. מרינה, אני טיגנתי את עצמי בים בגילאי 18-22 הפיגמנטציה הופיעה אחרי גיל 40 - ויש לי גוון עור בהיר אך משתזף בקלות ולא נשרף.

  חשוב מאודג לשים מסנן קרינה. אם קרם לחות עם מסנן נותן לך מענה הן ללחיחוח הפנים והן להגנה מה טוב, אך עד כמה שידוע לי קרם לחות עם מסנן קרינה הוא פחות יעכיל לעור.

  השבמחק
 9. העור שלי לא יבש לכן הוא לא צריך לחות בכמויות
  מעבר לזה, צריך לזכור שככל שמורחים יותר שכבות המייקאפ פחות עמיד בגלל שהוא נוזל מהפנים..
  כיוון שחשובה לי העמידות וחשוב לי ה SPF זה פתרון שלי.
  דוגרי, הייתי שמה רק פריימר עם SPF אבל אז אולי היתה בכל זאת חסרה לי מעט לחות..

  השבמחק
 10. עור תמיד צריך לחות. גם עור שמן יכול להגיע למצב של יובש. פשוט צריך להקפיד ולהתאים את הלחות לסוג העור. מסכימה איתך לגבי ה"שכבות" ואכן אוון היה נהדר התמזגונספג מהר והמייקאפ יושב עליו היטב.
  את שיסיידו אני עדיין "בוחנת". את ודאי יודעת מה שטוב לך והראיה שעורך נשאר בהיר ולא משתזף אך מי שמחפשת קרם שיתן מענה ליותר מלחות לעור אלא גם מניעת קמטים מתיחה ועוד צריכה לדעת ש SPF בקרם מוריד את פעילותו.
  אפרופו נזילות שמת לב שקולור סטיי קצת "מזייף" בחום?
  ?

  השבמחק
 11. נתחיל אחרת..
  יש לי עור מעורב-שמן, מה שאומר שאני צריכה מייקאפ עמיד בכדי שלא ינזל מהפרצוף כשחם.. אי לכך, אני לא יכולה לשים שכבות שכבות לפני המייקאפ..
  ובכל מקרה, עם עור כזה אני לא צריכה המון לחות, לכן אני יכולה לשים אותה בערב אחרי מקלחת כך שבבוקר העור בכל זאת מעט מלוחח.

  לגבי הקולורסטיי, השבוע לא הייתי איתו בכלל, אבל ממה שאני ראיתי בנתיים השנה, לא, הוא לא מזייף.
  הדבר היחידי שבאסה זה הסימנים של המשקפי שמש..

  השבמחק
 12. את אוון לא אהבתי. הוא מלבין, כבד ולא נעים. אני משתמשת במקדם הגנה מס' 40 של לאוקסיטן כיום
  (מסדרת התפוח שקד) והוא מקדם ההגנה הכי טוב שהיה לי אי פעם.

  השבמחק
 13. וניטי - מן הסתם לקחת אותו במרקם של קרם והוא אכן כבד. כך גם במסנן של שיסיידו ניסיתי קרם - היה לי כבד. את התחליב אני עוד בוחנת זה כבר שבוע שני. באוון אני משתמשת במרקם תחליב והוא נהדר! בקרם לילה אני אוהבת קרם כבד אבל קרם יום ומקדם הגנה בתחליב.

  השבמחק
 14. עור מעורב שמן ב T ויבש בלחיים, כך שצריך להקפיד על קרם לחות מתאים וקרם לכל סוגי העור לא מספיק טוב.

  תעשי מעקב כשיגיע "חום יולי אוגוסט" (אז היה כבד מאוד)על עמידותו ותעדכני, מניחה שתתאכזבי מעט

  השבמחק
 15. חידשת לי על זה שיש גישושים להחזיר את הלנה רובינשטיין. יש לחברה מוצרים נפלאים. פשוט לא הצליח להם בארץ עם השיווק הכושל שהיה ליבואן.

  לעשות טיפולים בכלל וכאלו בפרט ימים ספורים לפני החתונה זה פשוט דבילי לגמרי. מזכיר לי את הסצינה מסקס והעיר שסמנתה עשתה פילינג עמוק יום לפני אירוע של קרי והגיעה עם פרצוף אדום כמו תחת של קוף...

  ואגב, ראיתי שיש 40% הנחה על אוון בסופר פארם.

  השבמחק
 16. אני לרוב משתמשת בקרם פנים עם מקדם הגנה 30 של ד"ר עור, או ב- BB קרם של מישה שיש לו מקדם 40 ++
  בעבר התנסתי בסיטי בלוק (שומני וממש לא נעים לעור מעורב שמן) ובמקדם 50 של וישי (דווקא אחלה), אבל וויתרתי על שני השלבים של קרם פנים ואז מקדם הגנה, כי זאת ממש טרחה בעיניי.
  ודווקא עכשיו עשית לי חשק לנסות את זה של שסיידו, שמעתי עליו רבות :)
  תודה על הפוסט!

  השבמחק
 17. efrat
  איפור, שימי לב
  הנ"ל משיסיידו הוא קרם הגנה לפנים ולגוף יחדיו. למרות שהוא במרקם תחליב הוא מרגיש עוד שכבה על הפנים מה שמצריך מריחת המייקאפ בקפדנות יתרה. יש לדיילות דוגמיות של הקרם, אני מציעה להתנסות קודם.
  כשאני מנסה להגיע לבלוג שלך הגעתי לעמוד של ירין שחף. את איפור לא מצאתי אבל בהחלט הרווחתי!
  אני אוהבת את הקרמים של שיסיידו אך בהגנה בהחלט אעדיף את אוון.

  השבמחק